Adet Sancısı İçin Şifalı Bitkiler Hangileridir?

Adet Sancısı İçin Şifalı Bitkiler Hangileridir?

Bitkisel ve doğal yöntemlerle adet (regl) sancısından kurtulmak mümkün. Doğanın bize vermiş olduğu mucizevi bitkiler adet sancısına da iyi geliyor. Ancak şifalı bitkileri bilinçsizce değil,  doktorumuza danışarak kullanmamız gerekmelidir. Olaki o bitkiye karşı alerjiniz olabilir yada kullanmış olduğunuz ilaçlarla riski bir etkileşime girebilir. Doktora gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, burada ki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.

Muz, içerdiği yüksek oranda B6 vitamini sayesinde kadınların adet dönemi sancılarını büyük oranda azaltır. Doğal bir ağrı kesicidir.

Tarçın, koli basilinin üremesini önler. Limon çayına balla birlikte eklenerek içildiğinde hem nezlenin yol açtığı boğaz ağrılarına hem de adet dönemi sancılarına iyi gelir.

Ananas, sulu olması ve tatlı tadıyla ananas krampların azalmasında, ödemin giderilmesinde en etkili besinlerin başında geliyor. Özellikle adet dönemi şişkinliklerinin giderilmesi için her gün kullanırsanız adet dönemi şikayetlerinizin azaldığını görebilirsiniz.

Zencefil, adet döneminde artan prostaglandin seviyelerini düşürerek oluşan krampları hafifletir ve adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, adet döneminde ortaya çıkan yorgunluk ve halsizlik hissi ile mücadele etmede de faydalıdır. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir çalışmada, adet döneminde günde 3 kez zencefil çayı tüketen kadınlarda, ağrıların ağrı kesici ile aynı oranda hafiflediği gözlemlenmiştir.

Civanperçemi, Bir tatlı kaşığı civanperçemi (yaklaşık iki-üç gram) bir su bardağı kaynamakta olan klorsuz suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde uygulanır. Bu kür Prof. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bir kürdür.


Şifalı Bitkiler, Adet Sancısı, Adet Sancısı İçin Şifalı bitkiler, Adet sancısı için kür, civanperçemi, zencefil, muz, ananas, tarçın, Regl, regl dönemi ağrılar, regl dönemi sancıları, regl dönemi için şifalı bitkiler,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: