Altın Gümüş ve Platin Bonoları

Diğer Menkul Kıymetler “Altın Gümüş ve Platin Bonoları”

Altın, gümüş ve platin bonoları, İAB üyesi bankalar ile kıymetli maden aracı kurumlarının belli miktarda kıymetli maden cinsinden ihraç ederek ıskontolu veya ıskontosuz olarak sattıkları menkul kıymettir. Altın, gümüş ve platin bonolarının vadesi 60 günden az 1 yıldan fazla olamaz.

Halka arz edilmek suretiyle ve ıskonto esasına göre satışa sunulan altın, gümüş ve platin bonolarının satışında uygulanacak vadeye uygun ıskonto oranları yıllık bazda hesaplanarak, satışın yapılacağı yerlerde satış süresi içerisinde ihraççı tarafından duyurulur.

Altın, gümüş ve platin bonolarının satış bedeli, esasları izahname ve sirkülerde belirtilmek kaydıyla, Türk Lirası, döviz veya kıymetli maden olarak tahsil edilir.

Altın, gümüş ve platin bonolarına ilişkin ödemeler, esasları izahname ve sirkülerde belirtilmek kaydıyla, kıymetli madenin borsasında oluşan ağırlıklı ortalama fiyatı esas alınarak, Türk Lirası veya ödeme tarihindeki TCMB döviz satış kuru kullanılmak suretiyle, döviz cinsinden ya da ihraç sırasında fiziki teslim öngörülmüşse kıymetli maden cinsinden aracı kuruluş vasıtasıyla yapılır.

Para ve Sermaye Piyasaları – Ders Notu (2011–2012) / Doç. Dr. İsmail MAZGİT

Altın tahvili, Altın tahvili ne kadar kazandırır, Altın tahvili 2021, Altın tahvili nedir, Altın tahvili NASIL alınır, Devlet altın, Altın Tahvili hesaplama, Kuyumcudan altın kiralama fiyatları, Bono Nedir, Hazine Bonosu Faiz Oranları, Banka bonosu Nedir, Finansman bonosu, Hazine bonosu Özellikleri, Bono Nasıl alınır, Finansman bonosu halka arz Nedir, Platin gram Fiyatı 2021, Bono özellikleri, Finansman Bonosu Nedir, Bono Nedir, Finansman Bonosu özellikleri, Banka bonosu Nedir, Bono hesaplama, Hazine Bonosu, Bono senedi, Hazine bonosu Avantajları, Süper bono ne demek, Hazine bonosu Özellikleri, İş Bankası finansman bonosu alınır mı, Finansman bonolarının Sakıncaları, İskontolu hazine Bonosu Nedir, Hazine Bonosu örneği,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: