Nasıl Yatırım Yaparım?

 Günümüzde yatırım yapmak oldukça kolay bir birikim yöntemidir. Yatırım yaparsanız maddi açıdan geleceğinizi de güvence altına almış olursunuz. Yatırım yapmak, gözünüzü korkutmasın. Birikimlerinizi yatırımlarla değerlendirerek kısa zamanda umduğunuzdan daha yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. Önemli olan karar verebilmek başarıyı hedeflemek ve kendine güvenmek. Bu yapabilirseniz bu işi kısa sürede öğrenebilirsiniz ve bunun için bir kursa veya yoğun bir eğitim programına gitmenize hiç gerek yok.

Nasıl bilinçli bir yatırım yaparım konusunda internetten kapsamlı bir araştırma yaparak bu konuda bilgi edinebilirsiniz. İnternet üzerinden de çok güzel yatırım işlemleri yapabilirsiniz, biraz piyasa takibi ve araştırmadan sonra internet üzerinden çalışmış olduğunuz bankalar yoluyla en basitinden altın, dolar, borsa  vs. alım satımı yapabilirsiniz yada hisse senedi alarak. Bu işlemleri sıkı bir takip yoluyla yaparsanız çok daha başarılı olursunuz.

Eğer bu işi yapmakta kararlıysanız başarılı olmak için sürekli araştırma yapmalısınız. Böylelikle para kazanmanın farklı yönlerini de keşfetmiş olacaksınız ve para yönetimi hakkında güçlü bir bilgi sahibi olacaksınız. Araştırmalarınızı yaparken ekonomi ve finans gibi konular da da mutlaka incelemeler yapın. Zaman içerisinde ne kadar faydası olduğunu göreceksiniz.

Eğer paranızı doğru bir şekilde yönetmeyi başarırsanız bundan dolayı çok mutlu olursunuz ve kısa bir  zamanda birikimlerinizi ikiye üçe dörde… katlarsınız.

Alım – satım işlemi yapmadan önce mutlaka amaçlarınız doğrultusunda hedefler koymalısınız. Hedefleriniz doğrultusunda hareket etmelisiniz. Sabırlı, sakin ve kararlı olmalısınız. Deneyim kazanmadan önce mutlaka küçük miktarlarda işlemler yapın. Böylelikle risklerinizi daha kolay kontrol altına almış olursunuz.

Asla heyecan yapmayın. Aceleci davranmayın, panik olmayın. Eğer böyle davranırsanız risklerinizi ve kaybetme oranınızı artırmış olursunuz. Sakin ve sabırlı bir şekilde  duygularınızı kontrol atlında tutun. Eğer bunu yapmayı başarırsanız riskler ve dalgalanmalarla daha iyi baş edersiniz. Bu sayede maksimum kazanç hedefine ulaşabilirsiniz. Böylelikle zaman içinde tecrübe kazanmış olacaksınız. Tecrübeniz yatırım konusunda sizin başarınızı bir kat daha artıracaktır. Böylelikle ne kadar risk alabileceğinizi belirlemeniz de kolaylaşmış oluyor. Altından kalkabileceğiniz risk oranını  belirlemek, işlemlerinizi daha güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Ne kadar risk, ne kadar kazanç elde edebileceğinizi belirlemeyi başarırsanız, risklerinizi de sınırlandırabilirsiniz. Böylelikle kısa zamanda iyi bir yatırımcı olabilirsiniz.

Bu işlemleri küçük para birikimleriyle de yapabilirsiniz. Ancak daha büyük paralarla daha büyük yatırım işlerine girebilirsiniz.  Bir sonraki yatırım fikirleri konulu yazımızda bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Unutmayın; Eğer zengin olmak istiyorsanız  “Yatırım yapmadan zengin olamazsınız.”

 

Bir Cevap Yazın